Wyszukiwarka
1% Wesprzyj naszych podopiecznych

W imieniu naszych podopiecznych prosimy o 1%! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat” pomaga bezdomnym, oraz pokrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, przeprowadza interwencje, prowadzi domy tymczasowe i współpracuje w ramach wolontariatu z cieszyńskim schroniskiem dla psów. Jesteśmy organizacją non-profit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a nasze działania finansujemy z darowizn ludzi, którym los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Abyśmy nadal mogli pomagać, chronić i ratować zwierzęta, potrzebne jest nam Państwa wsparcie.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać nam 1% należnego podatku. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000366266

Wszystkich, dla których los zwierząt nie jest obojętny prosimy o wsparcie w ten sposób naszej działalności!

Podpisz petycję!
Szukają domu!

Niech mają prawa!

Aktualności » Niech mają prawa!

2014-12-18 21:46

Niech (zwierzęta) mają prawa!
Pamiętacie psa husky z urwaną głową? Kota wrzuconego przez dzieci do mrowiska? Umorzenia spraw maltretowanych zwierząt futerkowych i gospodarskich?
Mamy dość przemocy wobec zwierząt!

Zwierzętom należą się prawa.
Już czas by sędziowie, prokuratorzy i policjanci je respektowali.

O projekcie
Fundacja Czarna Owca Pana Kota z Krakowa razem z wrocławskim Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ rozpoczęła realizację projektu „Niech mają prawa!” do którego przystąpiła też Fundacja „Lepszy Świat”. W ramach projektu będziemy monitorować działalność sądów rejonowych w Cieszynie i Bielsku Białej, prokuratur i komend policji. Będziemy się przyglądali jak traktowane są sprawy dotyczące przemocy wobec zwierząt, jaki procent wyroków, które zapadają jest skazujący, a ile zapada uniewinnień i umorzeń spraw. W tym celu inspektorzy naszej fundacji zostali przeszkoleni w tematyce prawa i sądownictwa. Projekt zakończy się stworzeniem raportu z monitoringu, powstanie zespół rekomendacji dla zmiany prawa, zostanie zorganizowana konferencja z udziałem specjalistów. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce – działalność organów państwa w zakresie nadzoru nad przestrzeganiem prawa ochrony zwierząt i egzekucji przepisów karnych Ustawy o ochronie zwierząt nie była dotychczas poddana kontroli obywatelskiej.

Jeżeli macie informacje o prowadzonych sprawach, zgłoszeniach na policję lub do prokuratury proszę informujcie nas o tym, przyjrzymy się tym sprawom, może dzięki naszej wspólnej inicjatywie chociaż jeden zwyrodnialec więcej zostanie ukarany!

Facebook