Wyszukiwarka
1% Wesprzyj naszych podopiecznych

W imieniu naszych podopiecznych prosimy o 1%! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat” pomaga bezdomnym, oraz pokrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, przeprowadza interwencje, prowadzi domy tymczasowe i współpracuje w ramach wolontariatu z cieszyńskim schroniskiem dla psów. Jesteśmy organizacją non-profit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a nasze działania finansujemy z darowizn ludzi, którym los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Abyśmy nadal mogli pomagać, chronić i ratować zwierzęta, potrzebne jest nam Państwa wsparcie.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać nam 1% należnego podatku. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000366266

Wszystkich, dla których los zwierząt nie jest obojętny prosimy o wsparcie w ten sposób naszej działalności!

Podpisz petycję!
Szukają domu!

Oświadczenie fundacji

Aktualności » Oświadczenie fundacji

2014-10-23 16:49

sierpień 2013

OŚWIADCZENIE FUNDACJI

  W związku z dochodzącymi do nas informacjami o szkalowaniu dobrego imienia Fundacji przez Przychodnię Weterynaryjną  położoną przy ul. Bielskiej 3A w Cieszynie, oraz rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji przez pana dr Grzegorza Ramsza niniejszym oświadczamy:

   Fundacja kilka miesięcy temu ostatecznie zakończyła trwającą od kilku lat współpracę z wymienioną wyżej przychodnią. Powodem zerwania współpracy były permanentnie powtarzające się przypadki błędów lekarskich, oraz niekompetencja i nierzetelność wykazywana przy leczeniu zwierząt bezdomnych (co potrafimy udokumentować) pracowników ww przychodni.Zwierzęta te często też przetrzymywane były w przychodni w warunkach dalekich od podstawowych zasad higieny. Nasza decyzja poprzedzona była kilkoma rozmowami przeprowadzonymi z lekarzami przychodni, w których staraliśmy się rozwiązać problem drogą pokojową, tak aby współpraca nadal była kontynuowana. Niestety zwierzęta leczone w tamtejszej przychodni nadal trafiały do nas chore, źle zdiagnozowane, źle zoperowane, i musiały być poddawane dalszemu leczeniu i kolejnym operacjom u innych, współpracujących z nami lekarzy weterynarii. Ostatecznie, po przeniesieniu do naszych domów tymczasowych wraz z kotami z przychodni wirusa panleukopenii (czego skutkiem była śmierć małych kociąt), oraz poddaniu przez tamtejszego lekarza eutanazji uleczalnie chorego psa, dla którego mieliśmy miejsce w klinice, i którego mogliśmy wyleczyć, nie chcąc dalej ryzykować zdrowia i życia naszych podopiecznych, podjęliśmy decyzję o rezygnacji ze współpracy z wymienioną przychodnią.

   W związku z tym oświadczamy, że próby oczerniania fundacji, oskarżania o działania na szkodę zwierząt, a także prywatne uwagi Pana dr Ramisza pod adresem prezesa fundacji, są zwykłym oszczerstwem człowieka, który szuka w ten sposób prywatnej zemsty.

   Jako prezes fundacji chciałabym także oświadczyć, że dobro zwierząt jest dla mnie, jak i dla wszystkich wolontariuszy fundacji priorytetem, i właśnie z uwagi na dobro zwierząt oraz całkowitą utratą zaufania do Pana Doktora oraz jego pracowników współpraca została zerwana.

Jednocześnie z ulgą przyjęliśmy wiadomość o rezygnacji ze sprawowania opieki weterynaryjnej nad psami ze schroniska „Azyl” przez przychodnię z ul. Bielskiej. W naszej opinii decyzja ta jest jak najbardziej korzystna dla przebywających tam zwierząt, zwłaszcza tych chorych, o których los jesteśmy w tej chwili znacznie spokojniejsi. Liczymy na to, że nowy lekarz weterynarii, który obejmie opiekę nad schroniskiem, wykaże się nie tylko wiedzą i profesjonalizmem, ale także wrażliwością i empatią w stosunku do skrzywdzonych przez los i ludzi psów mieszkających w schronisku. 

W imieniu Fundacji

Katarzyna Brandys – prezes fundacji

Facebook