Ratujemy maluchy z Czarnobyla!

Aktualności » Ratujemy maluchy z Czarnobyla!

2016-05-28 12:53

Ratujemy szczeniaki z Czarnobyla!

   Pięć maluchów osieroconych przez matkę, którą otruto mieszkało pod barakiem w strefie chronionej w Czanobylu. Przeżyły tylko dzięki temu, że dobry człowiek, znajomy naszej wolontariuszki, narażając się na wiele nieprzyjemności dokarmiał je i starał się ochronić. Były słabe, w bardzo złym stanie, jeden z nich z otwartymi ranami, połamany. Bez pomocy żaden z nich by nie przeżył, a nawet jeżeli, to jego los byłby z góry przypieczętowany, zostałby otruty lub zginął z głodu, jak większość psów w tamtej okolicy. Postanowiliśmy pomóc…

   Nie jest łatwo sprowadzić do Polski takie psiaki, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób maluchy powinny wkrótce do nas dotrzeć. Czekają na nie domy tymczasowe, nasi wolontariusze i nasi weterynarze. Dostają szansę i postaramy się zapewnić im jak najlepsze życie.

   Bardzo prosimy o Wasze wsparcie. Sam transport szczeniaków do Polski to koszt rzędu 1000 zł. Następnie leczenie...

Na wydarzeniu na FB  https://www.facebook.com/events/880063052122982/ będziemy publikować aktualne informacje, zdjęcia, filmy, oraz zaktualizowane wpłaty wraz z wydatkami.

PRZYŁĄCZYCIE SIĘ??? Prosimy o wsparcie dla czworonożnych sierot z Czarnobyla!

DANE FUNDACJI DO WPŁAT:

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"

43-400 Cieszyn, ul. Limanowskiego 8/3

Konto:

ING Bank Śląski 33 1050 1403 1000 0090 3005 3319

w tytule: dla szczeniaków z Czarnobyla od…

26.05.2016

  Przed nami nie lada wyzwanie, sprawy się skomplikowały. Sytuacja przerosła nas finansowo, pieski wymagają znacznie intensywniejszego leczenia niż początkowo przypuszczaliśmy. Ze względu na warunki w jakich żyły, czyli bez opieki weterynaryjnej tj. bez odrobaczania, odpchlenia, szczepień, ich stan pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Obecnie na terenie Ukrainy musiały zostać przetransportowane ponad 300km, co już nas kosztowało 150 euro, do miejsca, w którym mają zapewnioną opiekę weterynaryjną, jak również pomoc wolontariuszy. Psiaki wymagają leczenia, zanim będziemy w stanie je zaszczepić i wyrobić im dokumenty, które umożliwią im transport do Polski. A dodatkowo piesek o imieniu Łapa, wymagał indywidualnego podejścia ze względu na poważne połamanie i ranę, które regularnie mu się odświeża, co wymaga leczenia antybiotykami. Łapa miał wykonane prześwietlenia, jego stan zdrowia jest na tyle poważny, że być może konieczna będzie amputacja, tą decyzję podejmą polscy weterynarze. Wszystkie te wydatki związane z leczeniem, transportem generują koszty, na które obecnie nas nie stać.

Facebook