Wyszukiwarka
Robiąc zakupy wesprzyj czworonogi za darmo!
1% Wesprzyj naszych podopiecznych

W imieniu naszych podopiecznych prosimy o 1%! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat” pomaga bezdomnym, oraz pokrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, przeprowadza interwencje, prowadzi domy tymczasowe i współpracuje w ramach wolontariatu z cieszyńskim schroniskiem dla psów. Jesteśmy organizacją non-profit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a nasze działania finansujemy z darowizn ludzi, którym los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Abyśmy nadal mogli pomagać, chronić i ratować zwierzęta, potrzebne jest nam Państwa wsparcie.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać nam 1% należnego podatku. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000366266

Wszystkich, dla których los zwierząt nie jest obojętny prosimy o wsparcie w ten sposób naszej działalności!

Podpisz petycję!

Stop transportom żywych zwierząt!

Aktualności » Stop transportom żywych zwierząt!

2016-06-08 18:41
Każdego roku co najmniej 1 miliard kur i 37 milionów cieląt, świń, owiec, kóz i koni jest transportowanych wewnątrz Unii Europejskiej i poza jej granicami.

  Zwierzęta, zanim dotrą do celu, często pokonują bardzo duże odległości, tysiące kilometrów, podczas podróży trwających nawet kilka dni.

  Przewóz zwierząt na takie dystanse naraża je na skrajne wykończenie, odwodnienie, liczne obrażenia, a nawet śmierć. Zwiększa on też ryzyko zachorowań. Nie oszczędza się nikogo – ani starych, ani słabych, ani nowonarodzonych. Wymęczone zwierzęta, osłabione wieloletnią eksploatacją w zamknięciu, z kruszącymi się lub złamanymi kośćmi, bezbronne cielęta, oddzielone od matek i ich mleka, zmuszane są do wielogodzinnego lub wielodniowego stania w zatłoczonych ciężarówkach, niedokarmione i niewypoczęte. Wszystkie przechodzą przez ten sam koszmar. Prawo nie działa, a starania, by wprowadzać je w życie, są znikome. Kontrole to rzadkość, w dodatku jedynie 1% z nich dokonywanych jest podczas transportu, w trasie.

  Podczas gdy ograniczenie transportu żywych zwierząt ma silne poparcie społeczne, apele obywateli o wprowadzenie nowych regulacji prawnych nie zetknęły się dotychczas z żadnym zainteresowaniem mocodawców.

Transport żywych zwierząt musi być lepiej regulowany, a ostatecznie – zakończony.

Spraw, by twój głos miał znaczenie.
Zatrzymajmy długodystansowy transport żywych zwierząt.
Facebook