Wyszukiwarka
1% Wesprzyj naszych podopiecznych

W imieniu naszych podopiecznych prosimy o 1%! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat” pomaga bezdomnym, oraz pokrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, przeprowadza interwencje, prowadzi domy tymczasowe i współpracuje w ramach wolontariatu z cieszyńskim schroniskiem dla psów. Jesteśmy organizacją non-profit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a nasze działania finansujemy z darowizn ludzi, którym los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Abyśmy nadal mogli pomagać, chronić i ratować zwierzęta, potrzebne jest nam Państwa wsparcie.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać nam 1% należnego podatku. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000366266

Wszystkich, dla których los zwierząt nie jest obojętny prosimy o wsparcie w ten sposób naszej działalności!

Podpisz petycję!
Szukają domu!

Weteran Zibi

Aktualności » Weteran Zibi

2014-12-03 18:51

Weteran Zibi

  Jest jednym z najstarszych mieszkańców schroniska, gdy do niego trafił był czerwiec 2010 roku, już wówczas został oceniony na około 10 lat. Staruszek niczym się nie wyróżniał, spokojny, zwykły kundelek, nie walczący o uwagę człowieka. Piesek jakich wiele. Jego towarzysze szli do adopcji, znajdowali nowe domy, a jego nikt nie chciał. Raz jedyny, w 2013 roku, o mały włos szczęście mogło się do niego uśmiechnąć, był bardzo podobny do zaginionego przed laty pieska, już myśleliśmy, że odnalazł swoją starą rodzinę, niestety, był tylko podobny… W ostatnim czasie młode psy zaczęły atakować Zibiego, wyczuwają staruszka, czują, że mają przewagę, są silniejsze. Zibi zmienił kojec, ale nie zmieni to losu starego, niechcianego psa. Na stronie schroniska jest na samej górze, to zdjęcia sprzed lat. Dzisiaj będąc w schronisku zrobiliśmy mu nowe.

   Gdy tylko udało mu się wyjść z kojca zapierał się, aby nie wracać, wszedł do biura, był wszystkiego ciekawy, nie chciał wyjść, stał i chłonął nowe miejsce. Nareszcie dostał odrobinę nadziei, że coś się w jego życiu zmieni…

   Zibi nie potrzebuje wiele, nie jest wymagający, kawałek ogródka, ciepła buda, pełna miska i zainteresowanie człowieka sprawią, że będzie najszczęśliwszym psem na świecie. Zasłużył przecież na spokojną, godną i dobrą starość.  Jest spokojny, ufny, dużo odpoczywa, jedynie koty niespecjalnie darzy sympatią, i potrafi jeszcze za nimi przebiec parę metrów.

Szukamy dla Zibiego domu tymczasowego lub stałego, może masz wolną budę, w której może zamieszkać psi weteran!

Czekamy, zadzwoń! Telefon: 782 717 771

Facebook