Zostań domem tymczasowym‼️

Aktualności » Zostań domem tymczasowym‼️

2020-09-16 13:48

Czym jest dom tymczasowy?

To nic innego jak rodzina zastępcza dla psa lub kota, który nie ma się gdzie podziać, lub musi pilnie opuścić schronisko (z uwagi na zły stan psychiczny lub zły stan zdrowia).
W przypadku kociąt i szczeniąt, umieszczenie ich w schronisku czy kociarni może być dla nich śmiertelnym niebezpieczeństwem, ze względu na ryzyko zachorowania na choroby wirusowe, na które jeszcze nie nabyły odporności.
Rodzina zastępcza bierze do siebie zwierzę pod opiekę do czasu, gdy nie znajdziemy mu nowego domu adopcyjnego. Psiak lub kociak w domu tymczasowym ma opiekę, dach nad głową, pełną miskę i towarzystwo człowieka. Taki dom to dla fundacji także skarbnica informacji m.in. na temat charakteru zwierzaka, jego zachowania, stosunku do dzieci, innych psów i kotów.
Dzięki tym informacjom zwierzaki szybciej trafiają do domów.
stałych.

Jak to działa?
Fundacja szuka domów tymczasowych z okolic powiatu cieszyńskiego oraz najbliższych okolic (woj. śląskie). Ze swojej strony zapewnia karmę oraz opiekę weterynaryjną, ze strony DT oczekuje dobrej opieki i serca, oraz informacji do jakiego domu docelowo powinien trafić zwierzak spod opieki tymczasowej i fajnych zdjęć do ogłoszeń.
Zwierzę będące w domu tymczasowym przebywa w normalnych, domowych warunkach (dom, mieszkanie, kojec w ogrodzie w przypadku psa), ma stały kontakt z człowiekiem, jego zachowanie jest sprawdzane w różnych sytuacjach, a to gwarantuje mu w przyszłości dopasowanie domu adopcyjnego do jego potrzeb oraz charakteru i upodobań. W ten sposób można pomóc wielu zwierzętom, które na taką pomoc nie miałyby szans. Każdy może zostać domem tymczasowym jeżeli tylko zechce!

Myślisz o zostaniu domem tymczasowym?
Zadzwoń 605 118 117 & 601450452 lub napisz do nas, e-mail: kontakt@fundacjalepszyswiat.pl & marta@fundacjalepszyswiat.pl.


Pomagaj z Nami, nasi podopieczni liczą na Ciebie!

Facebook