Czarek
Czarek Płeć: PiesWiek: 11 lat 2 miesiąceRasa: MieszanaUmaszczenie: Czarne podpalaneSierść: DługaStatus: AdoptowanySterylizacja/Kastracja: Tak

Zdrowy.

Czaruś (zwany również Tonikiem) pochodzi z Andrychowa, całe swoje wcześniejsze życie spędził przy budzie.

Gdy trafił do schroniska zauważono, że panicznie boi się chodzenia na smyczy, nie mniej – bardzo stara się, aby być blisko ludzi i na nowo im zaufać! Czaruś przez wolontariuszy został zapamiętany jako uroczy psiak, któremu warto poświęcić uwagę i rozpocząć pracę nad jego zachowaniem. Dlatego też został przewieziony do hoteliku. Obecnie potrafi już chodzić na smyczy, choć nadal robi to niechętnie, dlatego też poszukujemy dla niego domu z ogrodem. Nie zna podstawowych komend. Jest pieskiem nieufnym, ale bardzo wesołym i żywiołowym. Jest typem samotnika. Na pozostałe psy i suczki nie reaguje agresją, ale lubi być sam, w towarzystwie stada zazwyczaj się trzyma się „obok”. Nie wchodzi w interakcje z innymi psami, co zapewne jest wynikiem lęku. W towarzystwie wybranego, zrównoważonego psiaka, któremu zaufa, wykazuje bardzo pozytywne zachowania – obserwuje go i powiela jego zachowania, chętniej spaceruje na smyczy idąc obok „krok w krok”.  Stosunek do innych zwierząt domowych (np. kotów) nie został dotychczas sprawdzony. Poszukujemy dla niego domu bez towarzystwa dzieci. Na swojego opiekuna, któremu zaufa, reaguje bardzo dobrze. W stosunku do innych, nie znanych mu ludzi wykazuje reakcje lękowe, potrzebuje czasu, aby zaufać. Zapewne ze strony człowieka spotkało go wiele złego. Ale warto! On całym sobą pokazuje, że chce, potrzebuje tylko odrobiny zrozumienia… Czaruś aktualnie nie choruje, został odrobaczony, zaszczepiony, posiada chip, jest wykastrowany.

Idealny dom dla niego to dom z ogrodem.