Dakota
Dakota Płeć: SukaWiek: 8 lat 3 miesiąceRasa: MieszanaUmaszczenie: Rudo-białeSierść: GładkaStatus: AdoptowanySterylizacja/Kastracja: Tak

Zdrowy.

Dakota trafiła pod opiekę Fundacji w kwietniu 2020 roku razem z dwójką swoich dzieci. To towarzyska suczka i uwielbia swoje pluszaki, z którymi wszędzie chodzi. Kocha długie spacery i turlanie w trawie. Jest psem energicznym i potrzebuje się wybiegać. Szybko się uczy, przychodzi i zatrzymuje się na zawołanie opiekunki, nie ucieka. Reaguje na komendy takie jak zejdź na dół, wskakuj, wyskakuj, wyjdź, choć tutaj, wróć, zostaw, czekaj, zostań, siadaj, nie ciągnij, etc, i można by ją jeszcze wiele nauczyć! W stosunku do obcych ludzi jest ostrożna i  w pierwszym kontakcie czasem obszczekuje. Dakota uwielbia jeździć samochodem, niestety cierpi na chorobę lokomocyjną.  Na inne psy na spacerach czasem reaguje agresją, ale gdy da się jej trochę czasu (i górę ciasteczek) to oswoi się z każdym zwierzęciem. Może polecieć w stronę obcego albo znajomego nielubianego psa, ale zatrzymuje się na komendę opiekunki. Dobrze reaguje na psy i koty, które zna.

Dakota bardzo lubi dzieci, pozwala się głaskać nawet tym najmniejszym, które nie zawsze są delikatne i jest w stosunku do nich bardzo opiekuńcza. Jest troskliwa i wierna, opiekuje się małą sunią, z którą mieszka. Odstępuje jej nawet swoją miskę, pozwoli sobie nawet wyciągnąć jedzenie z pyszczka. Boi się burzy i fajerwerków.
Dakota będzie świetnym psem dla rodziny z dziećmi, najlepiej czułaby się w domu z ogrodem. Jest towarzyska i lubi być wszędzie tam gdzie człowiek. Nauczona jest spać w legowisku, ale podczas burzy wślizguje się po cichutku do łóżka. Sunia ma około 5 lat i trafiła do naszego domu tymczasowego w kwietniu razem z dwoma szczeniakami. Obecnie przebywa w Domu Tymczasowym w Bielsku-Białej.

Idealny dom dla niej to mieszkanie lub dom z ogrodem.