Doler
d Płeć: PiesWiek: 15 lat 2 miesiąceRasa: MieszanaUmaszczenie: Czarne podpalaneSierść: GładkaStatus: Za tęczowym mostemSterylizacja/Kastracja: Tak

Nowotwór.

Piesek po przejściach, mieszkał w schronisku 9 lat, dzięki Fundacji obecnie przebywa w domu tymczasowym. Życie w schronisku nauczyło go dystansu do człowieka, ostrożności i wycofania. Był nieufny do nowego opiekuna, świetnie wyczuwa emocje ludzi. Czasem się jednak ich po. prostu boi. Ma problemy z trawieniem co odbija się na kłopotach z zachowaniem czystości (jest na karmie sensitive), nie zna komend ale świetnie chodzi na smyczy – grzecznie obok nogi opiekuna. Miewa humory – uwielbia głaskanie i tulanie, ale tylko gdy sam tego potrzebuje. Gdy nie ma ochoty na czułości, potrafi ostrzegawczo warknąć – ale nie posuwa się dalej. Ogólnie jest bardzo przyjazny dla ludzi, nie przepada jednak za innymi psami i kotami. Jest to pies, który ma ślad psychiczny po ciężkich przejściach i z pewnością wymaga pracy. Obecnemu opiekunowi udało się już osiągnąć pierwsze efekty i w zachowaniu Dolera widać postępy. Pies uczy się porządku, bliskości i ciepła ze strony człowieka.

Piesek z uwagi na wiek i choroby zostanie w domu tymczasowym do końca życia.