Reksio
Reksio Płeć: PiesWiek: 7 lat 9 miesięcyRasa: MieszanaUmaszczenie: TricolorSierść: SzorstkowłosaStatus: Gotowy do adopcjiSterylizacja/Kastracja: Wkrótce
Stan zdrowia:

Zdrowy.

Opis:

Reksio, to około 7-letni kundelek w typie rasy Fox terier. Reksio wychowywany był przez właściciela, dla którego ważniejsze było picie alkoholu od zapewnienia mu dachu nad głową, codziennego posiłku czy miski wody. O wyżywienie psa dbali za to sąsiedzi. Niestety poskutkowało to nadwagą Reksia i problemami skórnymi.  Za miejsce do spania służyła budka z dachem i betonową podłogą. Ponieważ piesek przebywał cały rok na dworze nie miał miejsca, w którym mógłby się schronić od deszczu, zimna czy śniegu. W przeszłości przeszedł operację z powodu pogryzienia przez psa, przez co stracił ogon. Ostatnio leczony był z powodu rozległej martwicy skóry, która wdała się najprawdopodobniej po ponownym pogryzieniu przez psa lub potrąceniu przez auto. Psiak nadal przebywa pod opieką weterynarza.

Reksio, pomimo swojej lekkiej nadwagi jest psiakiem uwielbiającym spacery. Chodzenie na smyczy nie jest jego najmocniejszą stroną, ale przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości jest w stanie opanować tę sztukę. Dobrze toleruje inne psy w swoim otoczeniu, nie jest agresywny. W domu jest spokojny, nie hałasuje, zachowuje czystość. Lubi dzieci. Reksiu potrzebuje tylko wiele miłości, aby mógł zapomnieć o złych rzeczach, które spotkały go w życiu, a na pewno odwdzięczy się swoim przyszłym właścicielom dozgonną wiernością.

Idealny dom: dom z ogrodem lub mieszkanie.

Galeria:

Wesprzyj działalność Fundacji!

Wspieram co miesiąc:

Wspieram / Siepomaga

Wspieram jednorazowo. Wybierz kwotę wsparcia: