Dla Zwierząt i Ludzi- na pomoc Ukrainie!

W związku z tragedią ludzi i zwierząt w Ukrainie od przyszłego tygodnia uruchamiamy w naszym biurze (mieszczącym się w Zamek Cieszyn) punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz dla zwierząt, które z nimi przyjeżdżają. Łączymy siły z zaprzyjaźnioną cieszyńską Fundacja Adonai prowadzącą na dworcu PKP Bistro "Stacja SCI".

Jaką pomoc będziemy oferować?

-MATERIALNĄ - na miejscu dla rodzin Ukraińskich oraz ich zwierząt. Zbieramy między innymi śpiwory, koce, koce termiczne, leki na przeziębienie i przeciwbólowe, nowe maskotki dla dzieci, suchą żywność oraz żywność w puszkach, słoikach (zakonserwowaną), kawy, herbaty, produkty higieniczne, chemię i kosmetyki, oraz inne rzeczy potrzebne tym ludziom do godnego życia – będziemy aktualizować na bieżąco jakie są potrzeby.

-Pomoc i wsparcie doświadczonych PSYCHOLOGÓW

-Podstawową pomoc PRAWNĄ, porady i pomoc w napisaniu pism, wniosków itp.

-Chcemy zapewnić ciepły posiłek „na przywitanie” dla rodzin, które do Cieszyna przyjeżdżają, lub Cieszyn jest stacją pośrednią w podróży. To ludzie, którzy są nieraz w drodze kilka dni, to dzieci, które potrzebują zjeść coś ciepłego i wartościowego. Fundacja Adonai przygotuje obiady, potrzebujemy Waszej pomocy w zbiórce środków, aby można było je ugotować. Bloczki na posiłki będą wydawane w naszym biurze oraz w Bistro "Stacja SCI".

-Pomoc w odnalezieniu i zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu, znalezieniu noclegu, placówek dla dzieci, udzielaniu niezbędnych informacji jak, gdzie i co można załatwić, pomoc w poszukiwaniu pracy i innych problemów dnia codziennego.

-Bezpłatny dowóz na terenie powiatu cieszyńskiego i najbliższej okolicy w celu załatwienia spraw lub na miejsce zakwaterowania dla osób starszych, z trudnościami w poruszaniu się lub z małymi dziećmi.

-Bezpłatne miejsce dla zwierząt - obecnie mamy miejsce dla 12 psów wraz z odpowiednią opieką. Znajdzie się również miejsce dla kotów, dom tymczasowy dla szczeniaków i innych zwierząt potrzebujących pomocy.

-Oferujemy też pomoc dla rodzin posiadających swoje zwierzęta, które z nimi przyjechały w postaci dowozu do weterynarza, karmy suchej i mokrej oraz akcesoriów.

Będzie to wymagało zaangażowania wielu ludzi, tak więc szukamy również osób chętnych włączyć się w tą pomoc! Potrzebujemy więcej wolontariuszy, oraz tłumaczy, a także domów tymczasowych dla psów i kotów z Ukrainy. Uruchamiamy zbiórkę na ciepły posiłek dla rodzin po podróży i na zakup rzeczy pierwszej potrzeby, których nie uda się nam zebrać.

Bardzo prosimy o każde, nawet najmniejsze wpłaty na pomoc! (https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ukrainadlazwierzatiludzi) lub bezpośrednio na konto Fundacji, tytułem „Ukraina” ING Bank Śląski, 33 1050 1403 1000 0090 3005 3319.

Rzeczy można przynosić:

- do naszego biura w Zamku, ul. Zamkowa 3 abc,

- do Bistro Stacja SCI, ul. Hajduka 10,

- lub do naszego magazynu na ul. Frysztackiej 48 (prosimy wcześniej o kontakt).

Usunięto obraz. PROSIMY aby to były rzeczy nowe, posegregowane i ewentualnie jeżeli w kartonach to opisane co jest w środku Usunięto obraz.

Postaramy się tworzyć na bieżąco bazę ludzi chętnych do pomocy wraz z rodzajem oferowanej pomocy, oraz będziemy aktualizować listę potrzebnych rzeczy.

Jeśli znasz osobę, rodzinę z Ukrainy, która jest w potrzebie, lub sam jesteś taką osobą, albo chciałbyś nas wesprzeć swoją pomocą, prosimy o kontakt pod numerami telefonów:

728 085 366 ; 782 717 771.

W związku z otwarciem punktu nasze biuro w niektóre dni, począwszy od przyszłego tygodnia do odwołania będzie miało wydłużone godziny pracy (wtorki i piątki do 18:00, w czwartki do 19:00). Będzie można się też umówić telefonicznie na przekazanie darów poza tymi godzinami.

Wesprzyj działalność Fundacji!

Wspieram co miesiąc:

Wspieram / Siepomaga

Wspieram jednorazowo. Wybierz kwotę wsparcia: