Nalej wody! Zwierzęta także jej potrzebują!

Nalej wody!

  Obecne upały stanowią zagrożenie także dla zwierząt, pamiętajmy, że one tak jak my odczuwają teraz większe pragnienie. Jeśli nasze zwierzęta mieszkają na zewnątrz sprawdzajmy nawet kilka razy dziennie, czy nie trzeba dolać im świeżej wody! Postarajmy się, aby miska była dostępna w zacienionym miejscu.

  Wystawianie miseczek z wodą na zewnątrz swojego domu to także prosty gest, który może okazać się zbawieniem dla dzikich mieszkańców naszej planety. Ptaki oraz inne małe zwierzęta mogą mieć trudności w znalezieniu wody w okresach suszy. Przygotujmy niewielkie pojemniki z wodą w różnych miejscach w ogrodzie lub na balkonie. Regularnie sprawdzajmy i uzupełniajmy wodę.

  Dbałość o zwierzęta w czasie upałów jest nie tylko kwestią humanitarną, ale także świadczy o naszej trosce o otaczający nas świat. Maleńki krok w postaci dostarczania wody dla ptaków i małych dzikich zwierząt może mieć ogromne znaczenie dla zachowania równowagi w przyrodzie, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych, a dbałość o zwierzęta domowe, które są od nas całkowicie zależne to także nasz obowiązek, pamiętajmy o tym!

Wesprzyj działalność Fundacji!

Wspieram co miesiąc:

Wspieram / Siepomaga

Wspieram jednorazowo. Wybierz kwotę wsparcia: