Projekt "pod psim azylem"

Projekt "pod psim azylem" dotyczy budowy miejsca służącego pomocy zwierzętom, które są pod opieką fundacji na prawie 40 arowej działce, którą należy przygotować i wyposażyć.

Uruchomiliśmy w tym celu zbiórkę online.

Zbieramy na wspaniałe miejsce - spokojną przystań dla psich staruszków na ostatnie lata życia, dla psich i kocich osesków, dla rannych i kalekich jeżyków i ptaszków. Zbieramy na kojce, budy, wybieg, duże i mniejsze woliery, ogrodzenia, ogrzewane pomieszczenie i zagospodarowanie działki. Budujemy nowe miejsce gdzie wolontariusze fundacji będą mogli pracować ze swoimi podopiecznymi. Dlatego prosimy Was z całego serducha. Pomóż stworzyć miejsce w którym od rana do wieczora będzie słychać zwierzakowe rozmowy, ptasie trele, jeżykowe szelesty. Bardzo potrzebujemy pomocy finansowej, bez tego nie damy rady w szybkim tempie, nie mamy tyle pieniędzy. Potrzebujemy też pomocy rzeczowej (materiały budowlane, ogrodzeniowe, siatki na woliery, deski, płyty chodnikowe itp.), a także Was Samych - im więcej rąk do pracy, tym szybciej powstanie nasz fundacyjny lepszy świat. Jeżeli ktoś może nas wesprzeć finansowo prosimy o wpłaty, każda złotówka zbliża nas do celu. Jeżeli chcecie pomóc nam w inny sposób - prosimy o kontakt pod numerem 782 717 771.

Działka, którą posiadamy znajduje się zaraz obok schroniska dla zwierząt, co pozwoli nam na lepszą współpracę i dostęp do podopiecznych schroniska.

Projekt pod psim azylem

Ogólny plan prac:
- wyrównanie i wykarczowanie terenu
- utwardzenie drogi i podjazdu, osadzenie krawężników
- ogrodzenie działki wraz z podmurówkami
- utwardzenie podłoża pod kontener
- osadzenie słupów betonowych pod konstrukcje domku szkieletowego
- postawienie kojców interwencyjnych
- remont i ocieplenie domku pod szpitalik
- remont altany dla szkoleniowców i magazynku na karme
- budowa domku szkieletowego
- budowa bud dla psów, wolier dla ptaków, domków dla jeży i owadów
- ogrodzenie zagrody do szkolenia psów
- ogrodzenie miejsca pod Staruszkowo
- ogrodzenie miejsca pod Jeżykowo

Lista potrzeb:
- narzędzia ogrodnicze dla wolontariuszy (łopaty, grabie, grabki, siekiera, sekatory, wiertło do gleby, młotki,
kleszcze, obcęgi, rozdrabniacz do gałęzi, kastry, wiadra itp.)
- gruz do utwardzenia podjazdu
- kamień "kliniec"
- zagęszczarka lub walec
- siatka ogrodzeniowa, panele ogrodzeniowa, słupki, mocowania, drut ( ok 700 m)
- podmurówki, łączniki
- płyty betonowe/chodnikowe
- wszelkiego rodzaju drewno, płyty osb, płyty meblowe
- gwoździe i wkręty
- styropian
- płytki gres i glazura
- płyty K/G, taśma do ich łączenia, gips- beton i zaprawy
- gont, blachy, płyty polipropylenowe / polistyrenowe
- rośliny: krzewy i choinki do wygłuszenia przestrzeni, kwiaty do obsadzenia dla pszczół i owadów

Plan zagospodarowania działki

Zbiórka online dostępna jest pod adresem https://pomagam.pl/rm833c.