Pomóż nam nadal pomagać!

Teraz 1,5% podatku zamiast 1%

1,5 % to taka sama forma pomocy dla organizacji pożytku publicznego jakw poprzednich latach 1%. Nadal TY decydujesz, gdzie trafi ten procent Twojego podatku z rozliczenia rocznego. Jednak mimo, że procent się zwiększył to my nie mamy się z czego cieszyć, bo mimo wszystko drastycznie zmniejszą się środki na działalność dla takich organizacji jak my… Dlaczego? Bo bardzo zmniejszyła się grupa podatników, która może w ogóle przekazać część podatku. Dla nas, utrzymujących zwierzęta z darowizn i właśnie z procentu podatku jest to bardzo trudne, bo tej pomocy będziemy mogli nieść dużo dużo mniej, a potrzeb jest coraz więcej

Dlaczego tak się stało?

W związku z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku z 3000 do 30.000 złotych mogą przekazać 1,5% wyłącznie osoby, których roczny dochód przekracza 30 tysięcy złotych. A przecież takich osób zarabiających mniej niż 30.000 jest mnóstwo, to większa część naszych dotychczasowych darczyńców, którzy teraz nie będą mogli pomóc. Szacuje się, że organizacje pożytku publicznego mogą stracić nawet 80% osób w ten sposób wspierających działalność charytatywną!

To właśnie między innymi dlatego prosimy Cię o uwzględnienie Lepszego Świata w swoim rozliczeniu PIT. To dla nas bardzo bardzo ważne, to nasze być albo nie być…

Jeśli jednak jesteś w tej szczęśliwej grupie, która może przekazać procent dla organizacji charytatywnej to można to zrobić w kilku prostych krokach:

W lutym ruszyła rządowa platforma do rozliczeń. Przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty, w tym swój PIT za 2022 rok i rozlicz się z nami np. przy pomocy programu PITAX dostępnego na naszej stronie www.fundacjalepszyswiat.pl. Jeśli wolisz rozliczyć się w innym programie, lub poczekać, aż Urząd Skarbowy sam przygotuje Twoje rozliczenie bardzo prosimy pamiętaj by uwzględnić 1,5% dla zwierząt przed zatwierdzeniem rozliczenia online. Najważniejsze to zapamiętać i wpisać nasz KRS: 0000366266

A jeśli już nie możesz wesprzeć naszych działań swoim procentem, bo jesteś w tej grupie mniej zarabiających?

Na szczęście zawsze możesz pomóc inaczej, jest co najmniej kilka takich możliwości. Niektóre z nich, jak na przykład FaniMani nic Cię nie kosztują. Mamy nadzieję, że któraś z tych form pomocy będzie Ci odpowiadała i nadal będziesz tworzył z nami Lepszy Świat dla zwierząt!

• ustaw stałe polecenie zapłaty — nawet kilka złotych miesięcznie to wielkie wsparcie, dzięki któremu możemy zaplanować skuteczne działania na rzecz zwierząt.
  • przekaż darowiznę na pomoc zwierzętom — Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat”, ING Bank Śląski, 33 1050 1403 1000 0090 3005 3319, lub przez paypal , dotpay http://fundacjalepszyswiat.pl/wsparcie-finansowe.html
  • Adoptuj wirtualnie jednego z naszych wybranych podopiecznych: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/lepszyswiat
  • Dołącz do grona Patronów i buduj z nami przytulisko: https://patronite.pl/fundacjalepszyswiat
  • rób zakupy online z aplikacją (lub wtyczką) FaniMani.pl nie zapłacisz ani grosza więcej, a sklep przekaże darowiznę w Twoim imieniu. Za zakupy płacisz tyle, co zwykle. To pomoc, która nic nie kosztuje. Tutaj możesz pobrać przypominajkę: https://fanimani.pl/fundacjalepszyswiat/  Na dole ekranu jest ikonka „Zainstaluj rozszerzenie”, wystarczy kliknąć, zainstalować i przy każdych zakupach zobaczysz, przez które sklepy możesz nas wesprzeć.
  • zorganizuj zbiórkę urodzinową na facebooku to świetna okazja, żeby zaangażować w pomaganie bliskie osoby lub obserwatorów Twojego profilu! Szczegóły TUTAJ
  • kupuj w sklepiku Fundacji! Wszystkie produkty, które w nim znajdziesz, wspierają pomoc zwierzętom. Wybierz coś dla siebie i ciesz się podwójnie dobrymi zakupami!

Każde przekazanie dalej naszych postów, filmów, zbiórek i linków to także ogromne wsparcie, które nic nie kosztuje, a może bardzo wiele zdziałać. Społeczeństwo ma coraz mniej pieniędzy, i coraz trudniej jest się nimi dzielić, kryzys, inflacja, wzrost cen powodują, że z dnia na dzień coraz bardziej zmniejszają się środki na pomoc zwierzętom. Dziękujemy, że jesteś z nami i mimo wszystko pomagasz nam pomagać!

1,5%  dla naszych potrzebujących zwierzaków: KRS 0000366266