Szukamy nowego domu dla Żelki!

Żelka szuka nowego domu!

Żelka adoptowana z naszej fundacji niestety musi znaleźć nowy dom. Po trzech latach starań opiekuna, aby nawiązała dobre relacje z kocimi mieszkańcami skończyło się na problemach behawioralnych takich jak autoagresja. Wydrapuje sobie rany na szyi i brodzie, wielokrotnie leczone. Problem niestety powraca, więc obecnie kotka nosi kołnierz, który stresuje ją jeszcze bardziej. W interakcji z dwoma pozostałymi kotami wygląda to jeszcze gorzej z powodu tego kołnierza, bo nie jest w stanie przed nimi skutecznie uciekać. Pozostałe koty przeszły socjalizację bezproblemowo, a Żelka z każdym miesiącem funkcjonuje coraz gorzej. Obecnie nie pozwala pozostałym kotom się do siebie zbliżyć, nieustannie warczy, chowa się, żyje w permanentnym stresie. Kotka właściwie nie opuszcza jednej półki, która jest jej jedyną bezpieczną przystanią. Jeśli z niej zejdzie - konflikt. I nawet jeśli pozostałe koty jej nie atakują, jej zachowanie (warczenie, agresja) prowokuje inne koty do ataku. Żelka jest kotem lgnącym do ludzi i bardzo przyjacielskim, w domu bez kotów będzie czuła się wspaniale. Ma łagodny charakter, pozbawiony jakiejkolwiek agresji wobec ludzi, reaguje przyjaźnie, nawet na obcych. Lubi siedzieć na kolanach, nie boi się ludzkiego dotyku, to prawdziwa przytulanka. Nie ma żadnych problemów zdrowotnych, chętnie je, jest wręcz łasuchem. Nie ma problemów z korzystaniem z kuwety, o ile w pobliżu nie ma innych kotów. Podczas snu chrapie, ale tylko trochę :) Ma niecałe trzy lata, jest zdrowa, zaszczepiona , wysterylizowana i zaczipowana.

Szukamy dla Żelki domu, gdzie będzie jedynaczką. Jeśli ktoś chciałby takiego cudownego kotka prosimy o kontakt z Fundacją, numer 782 717 771 (jeśli nie odbieramy prosimy o sms, oddzwonimy).