Ptyś
Ptyś Płeć: PiesWiek: 5 lat 3 miesiąceRasa: MieszanaUmaszczenie: BiałySierść: DługaStatus: Gotowy do adopcjiSterylizacja/Kastracja: Tak
Stan zdrowia:

Zdrowy.

Opis:

Ptyś to piesek urodzony w 2019, kundelek o półdługiej, białej wpadającej w odcień rudy sierści. Jest wykastrowany, zaszczepiony i zdrowy. Posiada chip. W kłębie sięga do połowy łydki, waży ok.15kg. 

Został zabrany w trakcie interwencji z kojca, z którego nie tylko nie był wypuszczany, ale i nie miał ocieplanej budy... W rezultacie, psiak trafił do nas bardzo przeziębiony – z zawansowaną anginą, chorymi oskrzelami i ogólnym zapaleniem dróg oddechowych… Obecnie jest już zdrowy.

Ptyś to energiczny, kontaktowy psiak, który wymaga pracy i opieki świadomego, doświadczonego właściciela. Psiak potrafi chodzić na smyczy, zna podstawowe komendy (przywołanie, siad), przeszedł także trening kenelowy. Ptyś stracił dom dwukrotnie, ze względu na ugryzienie właścicieli. W momentach stresu, np. kontaktu z obcym człowiekiem, wizyty u weterynarza, potrafi użyć zębów. Wykazuje także tendencję do  bronienia zasobów, np. kanapy, miski, zabawek. Swojej dotychczasowej opiekunce, w hoteliku, pozwala na dotyk, słucha się, pozwala na takie rzeczy, jak (w razie konieczności) podnoszenie, zabiegi pielęgnacyjne (czesanie, kąpiel). Przy osobach nienachlanych, pozwalających samemu podjąć decyzję o kontakcie, reaguje bardzo dobrze. Przy kontakcie z Ptysiem bardzo ważne jest zachowanie się do zaleceń  behawiorysty, m.in.: nie pochylanie się nad psem, nie głaskanie psa z góry po głowie i wiele innych, w tym i umiejętne odczytywanie sygnałów ostrzegawczych wysyłanych przez psa. Nowy opiekun nie może mieć tendencji do traktowania psa „silną ręką”, ale nie może też się go bać. Jak przy każdym psie musi szanować jego przestrzeń i stosować przejrzyste dla niego zasady i procedury. 
Ptyś dobrze dogaduje się z psami, które w hoteliku dobrano mu do grupy spacerowej – zarówno z sukami jak i z psami (kastratami). Wchodzi w interakcje, ulubioną kumpelę zachęca do gonitw i zabaw. Przy zapewnieniu odpowiedniej dawki ruchu na średnim poziomie i pracy umysłowej jest śpiochem. Ulubiona aktywność to zabawa zabawkami i wyszukiwanie poukrywanych smaczków. Jest wesołym, otwartym psem. Nie ma tendencji do kombinowania z ucieczkami na wybiegu. Nie znamy jego reakcji na pozostałe zwierzęta domowe. Do adopcji, wspólnie z behawiorystką, pod opieką której obecnie przebywa ten psiak, rekomendujemy dom z ogrodem, bez dzieci, doświadczonego właściciela gotowego do podjęcia dalszej pracy z tym psem!
Ptyś nie choruje, został odrobaczony, jest zaszczepiony na wściekliznę i pozostałe choroby wirusowe. Wymaga jedynie profilaktycznej opieki weterynaryjnej. Nie przyjmuje leków. Nie wymaga przyjmowania specjalistycznej karmy. 

Ptyś jest idealny dla osób, które lubią spacery i miały już większego psa. Ptyś jest zdrowy, żywy, młody, energiczny, więc uwielbia spacerować, biegać i bawić się. Trzeba mu to zapewnić. Nie przepada za dziećmi i kotami, psy lubi niektóre. 

Ptyś przebywa w fundacyjnym przytulisku "Marzenie pod psim Azorem" w Cieszynie.

Kontakt w sprawie adopcji lub spaceru zapoznawczego: Kasia, tel. 782 717 771, Klaudia 669 223 033 (pn-pt 9.00 - 18.00, jeśli nie odbieramy prosimy o sms z imieniem psa, oddzwonimy).
Jeśli nie możesz wziąć Ptysia do siebie pomóż go nakarmić i adoptuj wirtualnie: ZOBACZ JAK
Galeria:

Wesprzyj działalność Fundacji!

Wspieram co miesiąc:

Wspieram / Siepomaga

Wspieram jednorazowo. Wybierz kwotę wsparcia: